Киир

Киир

Буолар күнэ-дьыла: бэс ыйын 25-26 күннэрэ, 2022 сыл.
Ыытыллар сирэ: Үс Хатыҥ.

Кэмэ

Тэрээһин

Ыытыллар сирэ

Бэс ыйын 25 күнэ

08.00

Улуустар, уокуруктар, тэрилтэлэр, биир дойдулаахтар түһүлгэлэрин киэргэтии. Ыалдьыттары көрсүү.

 

08.00

“Арчы түһүлгэтэ” – ыраастаныы, арчыланыы сиэрэ-туома. Алгыс.

1 №-дээх былаһаакка,

“Арчы түһүлгэтэ”.

08.00

“Аар Кудук Чэрчи мас – Алгыс. Ыраастаныы сиэрэ-туома.

19-с №-дээх былаһаакка,

“Аар Кудук Чэрчи мас”.

10.00

Хабылык-хаамыска – остуол төрүт оонньуулара.

10-с №-дээх былаһаакка,

“Сайылык түһүлгэтэ”.

10.00

Өбүгэлэр оонньууларакүүстээхтэр, быһыйдар күөн көрсүүлэрэ.

11-с №-дээх былаһаакка,

“Бөҕөстөр түһүлгэлэрэ”.

10.00

“Чулуу болгуо хомус – “Саха тимирэ: сөргүтүү” тимир уустарын күрэҕин I түһүмэҕэ.

17-с №-дээх былаһаакка,

“Кудай Бахсы түһүлгэтэ”.

10.30

Утум уустар – “Саха тимирэ: сөргүтүү” тимир уустарын күрэҕин I түһүмэҕэ.

17-с №-дээх былаһаакка,

“Кудай Бахсы түһүлгэтэ”.

11.30

Саха сирэ Арассыыйа судаарыстыбатыгар киирбитэ уонна Дьокуускай куорат төрүттэммитэ 390, Саха АССР тэриллибитэ 100, Дьокуускай куорат маҥнайгы бэрэстэбиитэллээх уоргана төрүттэммитэ -- 200, Туймаада ыһыаҕа тэриллибитэ 25 сылыгар аналлаах “Туймаада ыһыаҕа-2022” өрөспүүбүлүкэтээҕи национальнай бырааһынньык үөрүүлээх арыллыыта.

3-с №-дээх былаһаакка,

“Тунах” кымыс иһэр киин.

12.00

Бастыҥ болгуо быһах» – «Саха тимирэ: сөргүтүү» тимир уустарын күрэҕэ.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

13.00

«Сабантуй» – Татаар Өрөспүүбүлүкэтин бырааһынньыктааҕы бырагыраамата. Быыстапка-дьаарбаҥка. Күрэхтэр.

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

14.00

«Саха талба-мааны таҥаһа» – сахалыы национальнай таҥас күрэҕэ.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

14.00

«Туймаада ыһыаҕын оһуокайа» – оһуокайдьыттар күрэхтэрэ.

4-с №-дээх былаһаакка,

«Оһуокай түһүлгэтэ».

14.00

«Дьоллоох оҕо саас» – «Бриллианты Якутии» оҕо үҥкүү ансаамбылын бырагыраамата.

5-с №-дээх былаһаакка,

«Оҕо аймах түһүлгэтэ».

14.00

«Көтөллөр ол көмүс дорҕооннор» – Саха сирин мэлэдьиистэрин бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

14.00

«Туймаада дьиэрэйэр тойуга» – тойуксуттар күрэхтэрэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

14.00

«Туймаада – колыбель дружбы» – Иркутскай уобаластан “Ольхон”, Калмыкияттан “Тюльпан”, Монголияттан “Тумэн-ЭХ”, Хабаровскайтан “Амур” ансаамбыллар солистара, Татарстантан виртуоз-хомусчут Илдьар Гимадиев кыттыылаах бырааһынньыктааҕы кэнсиэр.

9-с №-дээх былаһаакка,

«И.С. Свинобоев (Тыыннаахап) аатынан ипподром».

14.00

«Түптэ сыттаах сайылык» – Дьокуускай устуоруйатын, Тулагы Киллэм кыраайы үөрэтэр, Саха сирин муусукатын уонна фольклорун түмэллэрин кыттыгас быыстапката.

10-с №-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ». 

14.00

«Сайылыкка сиэр-туом ыытыллыыта» – саха төрүт үгэстэрэ.

10-с №-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

14.00

«Сайылык ырыатын ахтылҕана» - Дьокуускай куорат ырыа кэлэктииптэрин бырагыраамата.

10-с №-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

14.00

«Мадьыны Сэргэтэ» – үөрүүлээх арыйыы.

11-с №-дээх былаһаакка аттыгар,

«Бөҕөстөр түһүлгэлэрэ».

14.00

«Уйгулаах ыһыаҕым алгыһа» – уус-уран оҥоһук быыстапката.

12-с №-дээх былаһаакка,

«Симэх түһүлгэтэ».

14.00

«Ыра санааны батыһан» – М.С. Щепкин аатынан училище национальнай устуудьуйатын  устудьуоннарын бырагыраамата.

14-с №1-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

14.00

Саха сирин тимир уустарын үлэлэрин, ситиһиилэрин быыстапката.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

14.00

Аҕыйах ахсааннаах хотугу норуоттар ассоциацияларын сиэрэ-туома.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

14.00

«Женские лики Арктики» – хоту дойду биллиилээх дьахталларыгар анаммыт хаартыска быыстапката.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

14.00

«Сахам сирэ барахсан» - “Туймаада” судаарыстыбаннай ансаамбыл бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

14.00

«Ыһыах үйэлээх үгэспит» – экскурсия бырагыраамата.

19-с №-дээх былаһаакка,

«Аар Кудук Чэрчи мас».

14.00

«Айыы аһа Божественный напиток» – V төгүлүн ыытыллар кымыс бэстибээлэ.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

14.00

«Сибээс тэтимэ» – Арассыыйа буостата Саха сиринээҕи салаатын экспозицията.

24-с №-дээх былаһаакка,

«Үс сэргэ түһүлгэтэ».

14.00

«Якутия – 21 век» – таҥас лоскуйдарыттан хонууну тигэргэ өрөспүүбүлүкэтээҕи аахсыйа.

24-с №-дээх былаһаакка,

«Үс сэргэ түһүлгэтэ».

14.00

«Sakha Innovation-2022» – Арассыыйаҕа Айааччы уонна рационализатор күнүгэр уонна “Технопарк “Якутия” ГАУ 10 сылыгар анаммыт өрөспүүбүлүкэтээҕи быыстапка.

«Технопарк «Якутия» ГАУ быыстапката.

14.00

Монгуол юртатын туруоруу, монгуол худуоһунньуктарын хартыыналарын быыстапката, уус-уран оҥоһуктарын быыстапка-дьаарбаҥката.

17-с №-дээх былаһаакка аттыгар,

«Кудай Бахсы».

14.30

«Женщина. Мать. Надежда будущих поколений» – өрөспүүбүлүкэтээҕи күрэх.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

14.30

«Профессия моей мамы» – декоративнай-прикладной ускуустуба быыстапката.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

15.00

«Туймаада чэчиктэрэ» – Ф.И. Авдеева аатынан оҕо айымньытын дыбарыаһын бырагыраамата.

5-с №-дээх былаһаакка,

«Оҕо-аймах түһүлгэтэ».

15.00

«Үбүлүөйдээх саха чулуу композитордара» – С.А. Зверев-Кыыл Уолун аатынан Үҥкүү национальнай тыйаатырын төрүт үстүрүмүөннэрин аркыастырын бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

15.00

«Иитиллэр ийэ тылбыт» – уолаттар, эр дьон уус-уран ааҕыыларын күрэҕэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

15.00

«Уруйдан-айхаллан, Эҥсиэли - Нам сирэ!» - М.К. Аммосов төрөөбүтэ 125 сылыгар ананар Нам улууһун бырагыраамата.

9-с №-дээх былаһаакка,

«И.С. Свинобоев (Тыыннаахап) аатынан ипподром».

15.00

«Толбоннурар уһун суһуох» – уһун суһуох күрэҕэ.

10-с №1-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

15.00

«Хомуур күрэх» – оҕолорго аналлаах спортивнай-аралдьытар ааптарыскай күрэх.

10-с №-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

15.00

Мас тардыһыытыгар IV төгүлүн ыытыллар аан дойдутааҕы чөмпүйэнээт түмүктүүр киирсиитэ.

11-с №-дээх былаһаакка,

«Бөҕөстөр түһүлгэрэ».

15.00

«Этно-Эрато-2022» – ХХI Евразийскай күрэх бырагыраамата (национальнай көстүүмнэргэ аналлаах).

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

15.00

«Этнозвуки» – муусука үстүрүмүөннэрин бэстибээлэ.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

15.00

«Үрүҥ тунах ыһыахха» – СӨ Ырыа айааччыларын сойууһун чилиэнэ, Чурапчы мэлэдьииһэ К. Мохначескай-Саһарҕа бырагыраамата.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

15.00

«Полярный стиль» – хотугу норуоттар төрүт таҥаһын күрэҕэ.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

15.00

«Рецепты наших бабушек» – хотугу норуоттар төрүт астарын күрэҕэ.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

15.00

«Лондол» – дьүкээгир үҥкүүтүн өрөспүүбүлүкэтээҕи бэстибээлэ.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

15.00

«Сахам кэрэ үҥкүүтэ» – «Леди-плюс» үҥкүү ансаамбылын бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

15.00

«Оһуохай үҥкүүтэ» – үҥкүү флешмоба.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

16.00

«Сырдык сүүрээн» – СӨ норуодунай артыыстара Екатерина, Алексей Егоровтар устуудьуйаларын бырагыраамата.

5-с №-дээх былаһаакка,

«Оҕо-аймах түһүлгэтэ».

16.00

«Бороҥ саха кыыһабын» – СӨ үтүөлээх артыыһа Валентина Романова-Чыскыырай үбүлүөйдээх бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүгэтэ».

16.00

«Хомус -- дьиэ кэргэн биһигэ» – хомус тардыытыгар дьиэ кэргэн күрэҕэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

16.00

«Сайылык оонньуулара» – оҕолорго аналлаах бырагыраама.

10-с №-дээх бырагыраама,

«Сайылык түһүлгэтэ».

16.00

«Айхаллан, Туймаадам!» – «Күн Өркөн» кэнсиэрэ.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

16.00

«Бастыҥ болгуо батыйа» «Саха тимирэ: сөргүтүү» тимир уустарын күрэҕэ.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

16.00

«Птица счастья - белый стерх» – бырааһынньыктааҕы бырагыраама.

18-с былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

16.00

«Таптыыбын сайыны» – СӨ култууратын туйгуна Марианна Федотова-Намыына бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

16.30

«Nadalaya Tarangini» («Река музыки») – Дж. Неру аатынан Индия култууратын киинин кэнсиэрэ.

9-с №-дээх былаһаакка,

«И.С. Свинобоев (Тыыннаахап) аатынан ипподром».

16.30

«Дойдум өрөгөйөырыаларбар» – Олоҥхо устуудьуйатын кэнсиэрэ.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

17.00

«Кыл Саха алгыстаах дорҕооно» – «Кыл Саха» саха муусукатын ансаамбылын бырагыраамата.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

17.00

«Көмүс ыллык» – мэлэдьиис, СӨ култууратын туйгуна Надежда Макарова ырыаларыгар анаммыт күрэх финалистарын кэнсиэрэ.

5-с №-дээх былаһаакка,

«Оҕо аймах түһүлгэтэ».

17.00

«Эйиэхэ мин ырыа бэлэхтиим» – Д.К. Сивцева-Суорун Омоллоон аатынан Опера уонна балет тыйаатырын солистара Зинаида Колодезникова, Григорий Петров бырагыраамалара.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ» 

17.00

«Үс үүт күрүөнү үрдүнэн көтөр үрүмэччи маҥан аттаах Үрүлү Бэргэн бухатыыр» – Үүнэр көлүөнэ тыйаатырын оҕолорго аналлаах олоҥхо-испэктээгэ.

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

17.00

«Көтүүй» – ырыаһыт Пётр Кулаковскай бырагыраамата.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

17.00

«Кильвей» – Чукотка норуотун төрүт бырааһынньыга.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

17.00

«Истиий дуу, байааным ырыатын» – байаанньыттар, ырыа айааччылар бырагыраамалара.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала». 

17.30

«Уруйдан, улуу Олоҥхобут!» – олоҥхону толорооччулар күрэхтэрэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

18.00

«Үс дойду ытык иһитэ» – кымыс тэрилигэр аналлаах аһаҕас күрэх.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

18.00

«Ыллас миигин кытары» - мэлэдьиис ааптар Анастасия Соловьева бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

18.00

«Саха төрүт дорҕооно» – СӨ норуодунай артыыстара Клавдия, Герман Хатылаевтар кэнсиэрдэрэ.

9-с №-дээх былаһаакка,

«И.С. Свинобоев (Тыыннаахап) аатынан ипподром».

18.00

«Ат симэҕэ – чаппараах» – маастардар күрэхтэрэ.

10-с №-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

18.00

«Дыгын оонньуулара» – сүүмэрдиир киирсиилэр.

11-с №-дээх былаһаакка,

«Бөҕөстер түһүлгэлэрэ».

18.00

«Кийиит» – Степан Ефремов испэктээгэ (Өктөм сэл. норуодунай тыйаатыра).

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

18.00

«Үрүҥ түүн үөрүүтэ» – Ю.Е. Платонов аатынан Эстрада тыйаатырын бырагыраамата.

14-с №1-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

18.00

«Мы - якутяне» – норуоттар икки ардыларынааҕы айар бырайыак.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

18.00

«Үүн, сырдаа, Сахам сирэ!» – СӨ култууратын үтүөлээх үлэһитэ Мария Бурнашева, СӨ үтүөлээх артыыһа Дмитрий Михайлов бырагырамалара.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

18.00

«Хозяин Арктики» – хотугу норуоттар төрүт оонньуулара.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

18.00

«Алгыстаах доҕордоһуу» – АФ, СӨ үтүөлээх артыыстара Зоя, Афанасий Соловьевтар бырагыраамалара.

20-с №-дээх былааһаакка,

«Кымыс кырдала».

19.00

«Саха талба-мааны таҥаһа» – саха төрүт таҥаһын күрэҕин түмүгэ.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

19.00

«Күн дьонун мичээрэ» – «Доктор Клоун» устуудьуйа бырагыраамата.

5-с №-дээх былаһаакка,

«Оҕо-аймах түһүлгэтэ».

19.00

«Байаан көмүс дорҕооно» – виртуоз-байаанньыттар Владимир Боярскай, Виктор Винокуров-Дабайаан бырагыраамалара.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

19.00

«Төрүт дорҕоон» – муусука үстүрүмүөннэригэр оонньооччулар, вокалистар күрэхтэрэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

19.00

«Сайылыкка сынньалаҥ» – «Арыллыы» ырыа кэлэктиибин бырагыраамата.

10-с №1-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

19.00

«Куорат кыргыттара» – А.Е. Кулаковскай айымньытынан испэктээк (Хатас сэл. норуодунай тыйаатыра).

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

19.00

«Дьол тосхойдун!» – С.А. Зверев-Кыыл Уола аатынан Үҥкүү тыйаатырын “Дьол” ансаамбылын бырагыраамата.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

19.00

«Праздник первой путины» – Русскай Устье төрүт сиэр-туом бырааһынньыга.

18-с №1-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

19.00

«Айыы аһа Божественный напиток» – бэстибээл-күрэх түмүгүн таһаарыы.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

19.00

«Истиий, ырыам тылларын» – СӨ үтүөлээх артыыһа Сардаана Осипова бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

19.30

«Олох төрдө дьиэ кэргэн» – эдэр ыаллар күрэхтэрэ.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

19.30

«Алгыстаах Аан Ийэ дойдубун айхаллыыбын» – “Махтал” кэлэктиип бырагыраамата.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

20.00

«Ойор-тэбэр оҕо саас» – “Автобус радости” киин бырагыраамата.

5-с №-дээх былаһаакка,

«Оҕо-аймах түһүлгэтэ».

20.00

«Дьиэрэй, сахам ырыата!» – СӨ үтүөлээх артыыһа Варя Аманатова бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

20.00

«Киристэпиэл кэрэхсэлэ» – Христофор Максимов төрөөбүтэ 105 сылыгар аналлаах бырагыраама.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

20.00

«Дьөhөгөй күрэҕэ» – Дьокуускай куорат баһылыгын бирииһигэр ат сүүрдүүтэ.

9-с №-дээх былаһаакка,

«И.С. Свинобоев (Тыыннаахап) аатынан ипподром».

20.00

«Саха сирэ» ыллыыр» – «Саха сирэ» хаһыат эрэдээксийэтин бырагыраамата.

10-с №1-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

20.00

«Алаас ахтылҕана» «Дэриэбинэчээн» норуодунай тыйаатыр туруоруута (Сайылык сэл., Кэбээйи).

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

20.00

«Ыллаа-туой, эдэр саас!» – эстрада ырыаһыттара Айса, Кирилл Матвеев бырагыраамалара.

14-с №-дээх былаһаакка,Ю

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

20.00

«Олонхо дойдута» – Баай Дархан Миитэрэй уолун бырагыраамата.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

20.00

«Возвращение наследия предков» – хотугу эргиир үҥкүү күрэҕэ.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

20.00

«Айархаан» – «Айархаан» үбүлүөйдээх кэнсиэрэ.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

21.00

«Туймаада ыһыаҕа» – Туймаада ыһыаҕыттан устуулары көрдөрүү.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

21.00

«Ырыа түһүлгэтэ» – Эстрада тыйаатырын бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

21.00

«Потешная сказка» – Үүнэр көлүөнэ тыйаатырын туруоруута (Алдан к.)

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

21.00

«Айылҕа оҕото» – виртуоз-хомусчут Айсен Аммосов бырагыраамата.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

21.00

«Үрүҥ түүн үҥкүүтэ» – үҥкүү, сынньалаҥ бырагыраамата.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

21.00

«Даляндя» – үҥкүү бырааһынньыга.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

21.00

«Ырыам кыната» – ырыаһыт Дарья Лаврова бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

22.00

«Ыһыаҕым ымыылаах ырыата» - СӨ үтүөлээх артыыһа Анастасия Готовцева үбүлүөйдээх бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

22.00

«Хомус тыына» – импровизатор-хомусчут Георгий Слепцов-Чаҕылхан бырагыраамата.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

22.00

«Сиртэн сүппэт» – Ч.Айтматов «Ийэ сир» арамаанынан туруоруу (Нөмүгү сэл. норуодунай тыйаатыра, Хаҥалас).

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

22.00

«Үрүҥ тунах ыһыаҕынан» – Семён Ченянов айар устуудьуйатын бырагыраамата.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

22.00

«Уран саха санаата» – СӨ үтүөлээх артыыһа Александр Дьячковскай-Саарын бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала». 

23.00

«Улахан ыһыах» – эстрада артыыстара Лэгэнтэй, Лэкиэс бырагыраамалара.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

23.00

«Ырыа-уҥкүү аргыстанан» – «Голос», «Главная сцена» бырайыактар, «Победитель» шоу кыттыылаахтара Июлины, DJ Uraan бырагыраамалара.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

23.00

«Здравствуй, Якутск!» – СӨ үтүөлээх артыыһа Саина бырагыраамата.

20-с №-дээх былаһаакка,

«Кымыс кырдала».

00.00

«Көрбүтүм эйигин ыһыахха» – СӨ үтүөлээх артыыһа Сахаайа бырагыраамата.

6-с №-дээх былаһаакка,

«Ырыа-тойук түһүлгэтэ».

00.00

«Тэтим түһүлгэтэ» – Jeedda, Рonsash & Fiesta, Умсуура, Күннэй, «Hits prod» резиденнэрин бырагыраамалара.

14-с №-дээх былаһаакка,

«Эдэр ыччат түһүлгэтэ».

Бэс ыйын 26 күнэ

02.00

«Күнү көрсүү сиэрэ-туома». Оһуокай.

2-с №-дээх былаһаакка,

«Күнү көрсүү түһүлгэтэ».

09.00

«Арчы түһүлгэтэ» – ыраастаныы, арчыланыы сиэрэ-туома. Алгыс.

1 №-дээх былаһаакка,

«Арчы түһүлгэтэ».

09.00 

«Аар Кудук Чэрчи мас». Алгыс. Ыраастаныы.

19-с №-дээх былаһаакка,

«Аар Кудук Чэрчи мас».

10.00

«Туймаада ыһыаҕын оһуокайа» – оһуокайдьыттар күрэхтэрэ.

4-с №-дээх былаһаакка,

«Оһуокай түһүлгэтэ».

10.00

«Түптэ сыттаах сайылык» – түмэллэр кыттыгас быыстапкалара.

10-с №-дээх былаһаакка,

«Сайылык түһүлгэтэ».

10.00

«Үрүҥ көмүс түһүлгэ» – СӨ-тин волонтёрдарын бырагыраамата.

13-с №-дээх былаһаакка,

«Тыйаатыр түһүлгэтэ».

10.00

«Чулуу болгуо хомус» – «Саха тимирэ: сөргүтүү» күрэх 2-с түһүмэҕэ.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

11.00

«Игры предков» – хотугу норуоттар оҕолорун төрүт оонньуута.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

11.00

Үөһээ Айыыларга махтал сиэрэ-туома.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

11.15

“Азия оҕолоро” VII төгүлүн ыытыллар оонньуу уотун эстэпиэтэтэ.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

12.00

«Дыгын оонньуулара». Финал.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

12.00

«Утум уустар» – «Саха тимирэ: сөргүтүү» күрэх 2-с түһүмэҕэ.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

12.00

«Песни Древней земли» – норуот ырыатын бэстибээлэ.

18-с №-дээх былаһаакка,

«Дьүкээбил түһүлгэтэ».

13.00

«Остуоруйа алыптаах эйгэтэ» – остуоруйаһыттар күрэхтэрэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

13.00

«Сайсары» ансаамбыл бырагыраамата.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

14.00

«Дьүрүскэн куолас» – норуот ырыатын толорооччулар күрэхтэрэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

15.00

«Чоҕуй чобуо чабырҕах» – чабырҕахсыттар күрэхтэрэ.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

15.00

«Мелодии и ритмы Индии» – Индия өрөспүүбүлүкэтиттэн ыалдьыттар бырагыраамалара.

16-с №-дээх былаһаакка,

«Талба-талаан түһүлгэтэ».

16.00

«Маанылаах түһүлгэ» – түһүлгэлэри киэргэтии күрэҕин түмүктээһин.

7-с №-дээх былаһаакка,

«Тойук тоҕойо – Хомус кырдала түһүлгэтэ».

16.00

«Саха тимирэ: сөргүтүү» - түмүгү таһаарыы.

17-с №-дээх былаһаакка,

«Кудай Бахсы түһүлгэтэ».

17.00

«Тыгын оонньуулара». Түмүк.

«Туймаады ыһыаҕа–2022» үөрүүлээх сабыллыыта.

3-с №-дээх былаһаакка,

«Тунах» кымыс киинэ.

17.30

«Ытык сиргэ сүгүрүйүү» – Үс Хатыҥ иччилэригэр сүгүрүйүү.

8-с №-дээх былаһаакка,

«Ытык Сир түһүлгэтэ».

18.00

Дьокуускай куорат баһылыгын бирииһигэр ат сүүрдүүтэ.

9-с №-дээх былаһаакка,

«И.С. Свинобоев (Тыыннаахап) аатынан ипподром».

Тарҕат:

Санааҕын суруй